31
خرداد
فرش مناسب آشپزخانه چیست؟

فرش مناسب آشپزخانه چیست؟


زمان مطالعه : 4 دقیقه

مهمترین و پرکاربردترین فضای هر منزلی آشپزخانه میباشد. براین اساس لازم است که فضای آشپزخانه دلنشین، شاد و پاک باشد، همینطور کسل کننده و نامرتب نباشد. دکور، نور و روشنایی، دکوراسیون وسایل، رنگ و جنس کابینت ها و … همگی از عنصرها اساسی یک آشپزخانه دلنشین می‌باشند که یکی‌از این عناصر اصلی نیز فرش میباشد. خرید فرش آشپزخانه می تواند محیط را گرم و مطبوع نماید.
مسلما در هنگام خرید فرش برای آشپزخانه به زیبایی آن اهمیت می دهید. فرش قشنگ و مناسب می‌تواند فضای آشپزخانه شمارا عوض نماید ولی می بایست توجه فرمایید که رنگ فرش با دیگر اجزای آشپزخانه هماهنگی داشته باشد، از رنگ های شاد و اشتها آور بهره ببرید. آشپزخانه مکان گرم و پرانرژی میباشد و شما می‌توانید با تعیین فرش مطلوب این انرژی را هدایت نمائید، به آشپزخانه آرامشبدهد و یا این که شور و هیجان آن را دو برابر نمایید. فرش های آشپزخانه چه از حیث طرح و رنگ و هم از دید جنس تنوع زیادی دارند و این شمارا به اشتباه بیاندازد بدین ترتیب فراموش نکنید که علاوه بر زیبایی فرش بایستی به نکات دیگری نیز توجه نمایید تا بهترین گزینش را داشته باشید.

نکات مهم در زمان خرید فرش آشپزخانه:

 فرشی تعیین نمائید که شمارا به دردسر نیاندازد…
آشپزخانه محیطی است که می بایست همیشه پاک باشد، فرش آشپزخانه بیشتر از سایر فرشهای  منزل نیاز به نظافت و تمیزی دارد.پس بهتر است از فرش ماشینی استفاده نمائید که در هنگام شست و شو و جارو کشیدن فرش آسیب کمتری وارد شود. معمولا کف آشپزخانه ها طوری پباده سازی شده اند که قابل شست و شو می باشند و به طبع راهی برای خروج آب در آن درنظرگرفته شده است اکثر اشخاص با مواد شوینده و یا دستمال کف آشپزخانه خویش را پاک می نمایند، پس بهتر است از فرش های سبک استفاده نمائید تا برای جا به جایی آن، هنگام شست و شو  دچار مشکل نشوید. به طور نمونه حتی میتوانید از گلیم هم برای آشپزخانه بهره ببرید. گلیم ها طرح های زیبا و متنوعی دارند و در عین حال به اندازه کافی سبک هم میباشند.
چه طرح امروزی را برای خرید فرش آشپزخانه خویش بپسندید و چه طرح کلاسیک بایستی توجه  داشته باشید که فرش دلخواه در مقابل رطوبت مقاومت داشته باشد. اما شما می‌توانید از فرش و یا گلیم کوچکی نیز برای جلوی ظرف شویی بهره ببرید. همینطور فرش هایی که پرزها و ریشه های بلندی دارند برای آشپزخانه مطلوب نمی باشند،زیرا معمولا این پرز  یا ریشه ها محل تجمع آلودگی می‌شود و هنگام جارو کشیدن ممکن است دچار دردسر گردید.

آیا خرید فرش آشپزخانه با رنگ خیلی روشن مناسب است؟
در گزینش و خرید فرش آشپزخانه باید به این نکته توجه داشت، که از فرش هایی با رنگ خیلی روشن استفاده نکنید چون کمترین کثیفی و آلودگی را نشانه می‌دهد، طرح های به هم ریخته و شاد میتواند انتخاب بهتری برای آشپزخانه شما باشد. حتما به نور آشپزخانه توجه نمائید در آشپزخانه با نور کم از فرش های خیلی تیره استفاده ننمائید. حتما تعادل رنگ را در نظر بگیرید.

فرش ارزان گزینه مناسب آشپزخانه

در زمان خرید فرش آشپزخانه توجه نمائید که لازم نیست از فرش بسیار گران‌قیمت و لوکسی استفاده فرمایید به دلیل آنکه فرش در آشپزخانه ممکن میباشد زودتر دچار مشکل شود و فرسوده شود … برای مثال پوسیدگی، آسیب ناشی از مواد شوینده ، سوختگی و … با این کار از هزینه زیاد نیز پرهیز نموده اید و در صورت بروزآسیب می‌توانید فرش دیگری تهیه نمایید.

(ccommnet) دیدگاه برای این مقاله ثبت شده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پشتیبانی فولادایران

سلام 👋

می‌تونید از طریق پیام در واتس‌اپ در اسرع وقت به پاسخ پرسشتان برسید. باتشکر از برقراری تماس با ما

شروع چت در واتس اپ