2
خرداد
ویژگی فرش ماشینی خوب و کامل

ویژگی فرش ماشینی خوب و کامل


زمان مطالعه : 4 دقیقه

فرش ماشینی از مهم‌ترین اجزای دکوراسیون محسوب می‌شود که هر فردی برای خرید جهیزیه خانه خویش نخست سراغ فرش و مبلمان می رود تا بتواند دیگر وسایل منزل را با این دو ست نماید و لوازم خانه خویش را به سادگی با یکدیگر ست نماید . خرید فرش ماشینی خوب و با کیفیت ، دغدغه اصلی در خرید فرش میباشد که در‌این مطلب شما عزیزان را با خصوصیت های فرش ماشینی خوب و ویژگی ها فرش کامل آشنا میکنیم تا در زمان خرید فرش ماشینی مانند یک متخصص به سراغ فرش دلخواه خویش بروید و از داده ها کافی برخوردار باشید. 
با وجود فرش های متنوع و متفاوت با درجه کیفیتهای گوناگون ( فرش درجه 1 و 2 ... ) ، تشخیص فرش ماشینی خوب و درجه 1 برای مشتری، در خرید فرش ماشینی عمل دشواری میباشد و هرکسی توانایی شناخت فرش اصل از تقلبی را ندارد. از مهم‌ترین خصوصیت هایی که نقش مهمی در کیفیت فرش ماشینی دارد ، نوع الیاف استفاده شده در فرش ماشینی و نوع دستگاه بافت فرش در کارخانه است.

بهترین الیاف فرش ماشینی

با پیشرفت تکنولوژی و به روز شدن کارخانجات ریسندگی و نساجی ، نخ هایی با عنوان هیت ست Heat set تولید شده است،  این نخ ها به خاطر فرآیند و پروسه هایی که طی می نمایند دارای خاصیت ویژه ایی میگردند که از مهمترین آن می شود به بدون پرز بودن این الیاف اشاره نمود .از مهمترین ویژگی های  الیاف هیت ست شده می توان به  : مقاوم در برابر گرما وسرما ، گرد و غبار ، نور خورشید ، رطوبت و ... میباشند،فرش های اکریلیک می توانند یک قابلمه یا اتوی داغ را به بازه زمانی 5 دقیقه بدون هیچ گونه آسیبی تحمل نمایند . در نتیجه بهترین نوع الیاف در فرش ماشینی ، اکریلیک هیت ست شده میباشد و دارای برترین درجه کیفی فرش است.

مهم‌ترین نکات در هنگام خرید فرش

عدم پاره‌گی در فرش

پاره‌گی، سوراخ، وصله در فرش های کیفیت بالا و درجه 1 مشاهده نمی‌شود و نقشه استفاده شده در فرش مناسب و اندازه میباش

ابعاد فرش

در مجموع ابعاد فرش ها نباید از حد استاندارد بیشتر باشد و این اختلاف تا ±5% برای ارتفاع قالی مجاز است.

عدم وجود سوختگی فرش

سوختگی فرش زمانی اتفاق میافتد که در یک فرش از متریال های گوناگون (مانند پشم،اکریلیک) استفاده شود.

عدم وجود عیب و نقص در طرح و نقش فرش

اثری از تکرار طرح در نقشه فرش ماشینی وجود نداشته باشد.

عدم وجود جای خالی

هیچ مکان خالی نباید به روی فرش مشاهده شود، عموما این پیشامد هنگامی ایجاد می شود که نخ خاب منجر به پاره‌گی شده باشد و مسئول دستگاه متوجه این قضیه نشود و دستگاه متوقف نشود

استعمال از نخ های ساده

عموما در تولید بهترین فرش های ماشینی از نخ های هیت ست گردیده استفاده می شود که دارای کیفیت بسیار بالایی است و بسیار کمتر از نخ های ساده که پرز می دهد استفاده می شود

 

(ccommnet) دیدگاه برای این مقاله ثبت شده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پشتیبانی فولادایران

سلام 👋

می‌تونید از طریق پیام در واتس‌اپ در اسرع وقت به پاسخ پرسشتان برسید. باتشکر از برقراری تماس با ما

شروع چت در واتس اپ